Složení běžně dostupných žvýkaček

Podívejte se souhrnně na složení běžně dostupných žvýkaček na českém trhu. Poznejte své žvýkačky z blízka. Otočte obaly a prozřete. Budete překvapeni. Zdraví máme jen jedno – chraňte si jej. Možná změníte své zvyky při nakupování, možná ne. To je na každém z nás.

Složení běžně dostupných žvýkaček

Vybral jsem nejčastěji se vyskytující složení žvýkačky v téměř všech supermarketech na českém trhu. Červeně jsem zvýraznil „kontroverzní přísady žvýkaček, které sice nejsou u nás zakázány, ale je doporučeno je nekonzumovat. Často je uvedeno, že tyto ingredience by neměly užívat děti ani těhotné či kojící ženy.

Běžně dostupná žvýkačka

Sladidla sorbitol, xylitol, aspartam, manitol, acesulfam K, žvýkačková báze, zahušťovadlo arabská guma, aroma, zvlhčující látka glycerol, emulgátor sójový lecitin, lešticí látka karnaubský vosk, antioxidant BHA, Barvivo E171 – oxid titaničitý, karmín (E120), brilantní modř FCF (E133).

Změna nákupního zvyku

Takto vypadá složení běžně dostupné žvýkačky v našich obchodech. K barvivům jsem ještě přidal navíc barviva, na která si dát pozor (1 žvýkačka většinou neobsahuje více barev).

Zamyslete se nad tím, zda chcete žvýkačky, které obsahují tyto „kontroverzní přísady“. Možná je na čase změnit své nákupní zvyky a vybrat si raději zdravé žvýkačky. To je na každém z vás 😉

Zdroje:

VÍCE O ŽVÝKAČKÁCH

Zjistěte více o kontroverzních přísadách

Naše sítě

3 názory na “Složení běžně dostupných žvýkaček”

  1. Pingback: Co je zdravá žvýkačka? | zdravezvykacky.cz

  2. Pingback: Mají lepší žvýkačky v Rakousku? | Zdravé žvýkačky

  3. Pingback: Xylitol žvýkačky | Zdravé žvýkačky

Diskuse uzavřena.

Nákupní košík
Přejít nahoru