Proč zdravé žvýkačky

Žvýkačka sama o sobě je úžasná věc. Dělá vám i vašem dětem radost svojí chutí a je spojena s řadou významných zdravotních výhod. Má schopnost zahnat zubní kaz, může snížit vaši váhu (pomůže při dietě), podstatně zvýší vaši koncentraci, paměť a reakční dobu, snižuje množství kyseliny v jícnu, vylepší váš dech při jednání nebo schůzce s vaší milovanou osobou, sníží napětí a stres, pomůže dokonce při depresi a mnoho dalších výhod. V dnešní době bohužel nevyužíváme potenciál žvýkaček naplno. Kdysi jsme to uměli. Teď je běžně dostupná žvýkačka toxickou bombou (potravinou), jejíž diskutabilní složení zdravotní výhody žvýkaček eliminuje. Pokud se ale vrátíte ke zdravým žvýkačkám bez syntetických cukrů, ochucovadel, barviv, apod., dá vám žvýkačka mnohem více, než si dokážete představit. Otočte žvýkačku a začněte číst její složení. To je první krok vedoucí ke změně – k přechodu ke zdravým žvýkačkám.

Proč zdravé žvýkačky | Péče o zdraví | Podpora udržitelnosti | Zdravější budoucnost | Ochrana planety | Šetrnější látky k našemu zdraví | Pro mě i pro planetu

Proč zdravé žvýkačky

Víte, co obsahují žvýkačky za ingredience? Většina lidí nad tím nepřemýšlí. Pravdou však je, že většina běžně dostupných žvýkaček obsahuje řadu kontroverzních a potenciálně nezdravých přísad, jako je aspartam, oxid titaničitý, acesulfam K, antioxidant BHA, BHT a další. Pokuste se na to podívat. Otočit si obal žvýkaček a ověřte si to. Možná sami zjistíte, proč stále více lidí přechází na zdravé žvýkačky, které tyto kontroverzní přísady žvýkaček neobsahují. Ano, jsou dražší a nevydrží tolik jejich chuť. Protože neobsahují syntetické látky, které prodlužují uměle jejich výdrž, respektive chuť na úkor vašeho zdraví. Je to pro výrobce úžasné použít levnou surovinu, která ještě vylepší vlastnosti žvýkačky – její trvanlivost například, ale o vaše zdraví se už nikdo nestará. Při zakoupení většího balení se můžete dostat na podobnou cenu jako u běžně dostupných žvýkaček. Věnujte pár minut čtení a zjistíte, proč má smysl začít žvýkat zdravé žvýkačky a na ty běžně dostupné zapomenout.

Co je tedy na těchto ingrediencích tak důležité a proč by vás to mělo přesvědčit ve změně nakupování žvýkaček? Aspartam1 je umělé sladidlo, které používají výrobci jako držitele sladkosti (chuti). V některých studiích je spojován s řadou zdravotních problémů, včetně bolestí hlavy, závratí a dokonce i rakoviny. Oxid titaničitý2 je mezitím kontroverzní složkou, která se používá k tomu, aby žvýkačka získala lesklý vzhled. Některé výzkumy naznačují, že může být škodlivý pro lidské zdraví. Acesulfam K3, další běžná přísada, je spojován s řadou zdravotních problémů, včetně poškození ledvin a rakoviny. Nechceme vás strašit, jen vás chceme informovat o možných zdravotních rizicích. My raději volíme cestu, při které se kontroverzních přísadám můžeme vyhnout.

Péče o vaše zdraví s xylitolovými žvýkačky | Zdravotní výhody žvýkaček

Pokud tedy chcete ve svém životě udělat pozitivní změnu, přechod na zdravou žvýkačku bez těchto přísad je skvělým místem, kde začít. Jednou z možností, kterou je třeba zvážit, je žvýkačka, která obsahuje xylitol, přírodní sladidlo, u kterého bylo prokázáno, že má řadu zdravotních výhod:

  • xylitol pomáhá udržovat vaše zuby zdravé,
  • také prokázáno, že zlepšuje zdraví trávení,
  • snižuje riziko ušních infekcí a dokonce,
  • pomáhá při hubnutí.

Pro max. využití zdravotních výhod žvýkaček je důležité dodržovat některá pravidla – kdy je nejvhodnější žvýkat. Zjistěte podrobnosti na odkazu.

Podpora přírodních a udržitelných ingrediencí

Tím ale výhody zdravých žvýkaček nekončí. Přechodem také podpoříte společnosti, které se zavázaly používat přírodní a udržitelné ingredience, což je dobré pro vaše zdraví i životní prostředí. A tím, že se vyhýbáte škodlivým přísadám, dáváte výrobcům zprávu, že si vážíte svého zdraví a zdraví svých blízkých.

Zdravější a šťastnější budoucnost

Závěrem lze říci, že pokud chcete ve svém životě udělat pozitivní změnu a podpořit své zdraví a životní prostředí, zvažte přechod na zdravé žvýkačky, které neobsahují aspartam, oxid titaničitý, acesulfam K, BHT, BHA, karmín, brilantní modř ECF a další. Tím přijímáte důležitý krok ke zdravější a šťastnější budoucnosti.

Ochrana planety

Kromě již zmíněných zdravotních výhod, jako je podpora zdraví zubů a trávicího traktu, existují i další důvody, proč byste měli uvažovat o přechodu na zdravé žvýkačky. Například, mnoho běžných žvýkaček obsahuje palmový olej, který se získává těžbou deštných pralesů a je spojován s ničením přírodního prostředí a ohrožením životního prostředí. Tím, že si vybíráte zdravé žvýkačky vyrobené z přírodních a udržitelných surovin, pomáháte chránit naši planetu.

Zdravé žvýkačky obsahují látky šetrnější k vašemu tělu

Dalším důvodem pro přechod na zdravé žvýkačky může být také vaše vlastní pohodlí. Běžné žvýkačky obsahují umělá sladidla a barviva, které mohou vést k nepříjemným vedlejším účinkům, jako je nadýmání, nevolnost a alergické reakce. Zdravé žvýkačky naopak obsahují přírodní sladidla a barviva, které jsou šetrnější k vašemu tělu a mohou poskytnout příjemné žvýkací zážitky bez nežádoucích účinků.

Nakonec, když si vybíráte zdravé žvýkačky, také podporujete udržitelné zemědělství a spravedlivou obchodní praxi. Mnoho zdravých žvýkaček je vyráběno z ingrediencí, které jsou získávány z malých farem a pěstitelů, kteří se snaží chránit své přírodní zdroje a poskytovat spravedlivé platy svým pracovníkům.

Pečuji o své zdraví i životní prostředí

Zdravé žvýkačky tedy nejenže mohou přinést zdravotní výhody vám samotným, ale také mohou pomoci chránit planetu a podpořit udržitelnou výrobu potravin. Pokud tedy chcete učinit pozitivní změnu a podpořit své zdraví a životní prostředí, uvažujte o přechodu na zdravé žvýkačky.

Zdroje článku

1 názor na “Proč zdravé žvýkačky”

  1. Pingback: Controversial Chewing Gum Ingredients | HealthChewingGum.com

Diskuse uzavřena.

Přejít nahoru